piątek, 12 sierpnia 2011

Piękny Gdańsk

Hurra! Władza zatwierdziła przesunięcie tzw. zielonego rynku na Przymorzu w kierunku bloków na ul.Krzywoustego. Dzięki temu za kilka tygodni mieszkańcy nie będą musieli wychodzić ze swoich domów, by śledzić na bieżąco asortyment panów przywożących śmieci z berlińskich śmietników i sprzedających je za odpowiednie pieniądze.
Będą też mogli wysłuchiwać cennych uwag wymienianych między handlarzami - i to już od 5 rano, bo zwyczajowo już od tej godziny mają oni zwyczaj rozstawiać się na placu.
W miejscu nikomu niepotrzebnego skweru obsadzonego różami (jak wiadomo, zapach róż wywołuje ciężką alergię) oraz boiska, niepotrzebnie okupowanego przez młodzież grającą w koszykówkę, powstanie utwardzony plac z 70 stanowiskami dla samochodów ciężarowych.
Bezrozumni i nieodpowiedzialni mieszkańcy bloków usiłowali zablokować tę jakże cenną inicjatywę zarządu tzw. zielonego rynku, popartą przez Pana Prezydenta, ale ten nie ugiął się pod żądaniami populistów, tylko śmiało podpisał zgodę na wieloletnie użyczenie placu spółce.
Jestem mu niezmiernie wdzięczny za to, że tak bardzo dba o jakość i komfort naszego życia. Proponuję podziękować przy okazji najbliższych wyborów samorządowych, do czego zamierzam namawiać tych mieszkańców naszego miasta, którym zależy na jego wyglądzie i rozwoju.

Poniżej pozwalam sobie zamieścić kilka zdjęć najbliższego otoczenia rynku na Przymorzu. Wkrótce mieszkańców bloków znajdujących się kilkadziesiąt metrów nieopodal czeka zapewne to samo.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza